Menü Kapat

Konak masaj salonu

Masaj, kadın veya erkek tüm bireylerin hem tedavi amaçlı hem de rahatlama amaçlı yaptırdığı belli bir tekniği ve felsefesi olan, uzman kişilerin bireylere uyguladığı fiziksel uygulamaların bütünüdür. Masaj evrensel bir olgu olup her ülkenin kendi kültürüne adapte ettiği bir uygulamadır. Örneğin; türk hamamlarında yapılan göbek taşına yatma sonrası kasların ve eklemlerin yumuşadıktan sonra köpük yardımı ile tellal adı verilen masörün belli tekniklere dayanarak uyguladığı yerel masaj türüdür.

Masaj Çeşitleri Nelerdir?

Masaj uygulamalarını dünya genelinde genelleme imkanı bulursak İsveç masajını en tepeye koyabiliriz. İsveç masajında kullanılan tekniklerin başında sıvazlama gelmektedir. Sıvazlama işlemi tek ve çift elle vücudun belirli bölgesine uygulanır. Sıvazlama işlemi genelde bacak bölgesine uygulanan bir tekniktir.

Yoğurma tekniğinin amacı ise kaslara belli bir uyarı göndererek kan akışını ve sinir uçlarının uyanmasını sağlamaktır. Yoğurma tekniği isminden anlaşıldığı gibi hamur yoğurma işlemine benzer şekilde vücudu yoğurma işlemidir. Sıvazlama işleminde farkı ise yüzeysel değil derinin altında bulunan dokulara nüfuz etmektir.

İsveç masajı ve diğer tüm masaj çeşitlerinde en önemli konu masajı uygulayan masörün vücut kas ve kas yapılarına oldukça hakim olması gerekir.

Konak Masaj Salonu Nerede?

Konak masaj salonu, İzmir’in merkezinde yer alan birçok masaj salonunu kapsayan bir terimdir. Konak masaj salonu aramasını google üzerinden yaptığınızda konumunuza yakın olarak;

 • karabağlar masaj salonu
 • göztepe masaj salonu
 • balçova masaj salonu
 • kahramanlar masaj salonu
 • basmane masaj salonu
 • eşrefpaşa masaj salonu
 • alsancak masaj salonu vb.

aramaları da gerçekleştirmiş olursunuz.

Konak Masaj Salonu Fiyatları

Masaj salonu fiyatları, masaj salonları, spa merkezleri, oteller ve hamamların kendi aralarında oluşturduğu müşteri portföyleri ve kalite standartlarına göre değişimi göstermektedir. Konakta yer alan masaj salonları kalite ve masaj teknikleri bakımından diğer ilçelere göre pozitif farklılık göstermektedir.

 1. Masaj salonları arasında ki farklar şu şekildedir.
 2. masaj salonunun konumu
 3. salonun iç dizaynı
 4. salonun hijyen koşulları
 5. Salondaki güven duygusu
 6. Salonda çalışan personelin çeşitliliği (kadın & erkek)
 7. Personelin uyruğu ve uzmanlığı

gibi konular masaj salonu seçimi yaparken telefonda veya salona gittiğinizde öğrenmeniz gereken detaylardır.

 

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın