Menü Kapat

Bornova Masaj Salonu

İzmir’in gelişmişlik bakımından en önde olan ilçelerinden biri olan Bornova öğrencileri ile genç ve dinamik bir nüfusa sahiptir. Bornava kendini öğrencileri ile birlikte geliştirmektedir. Her zaman her insanın ihtiyacı değişmektedir. İnsan ihtiyaçları hiç bir zaman bitmediğinin farkında olan Bornova esnafı bunu bir fırsata çevirmeyi çok iyi biliyor. Aynı işi yapan kişiler diğerlerinden bir adım öne çıkmak için yoğun bir çaba sarfediyor. Bornova masaj salonu sektöründe durum aynı şekilde ilerliyor. Bu sektörde önemli olan bir kaç konu var ve bunlar sektörde gelişmeyi sağlayan en önemli faktörler oluyor. Peki ne bu faktörler.

Masaj Salonunda Önemli Olan Faktörler

Masaj salonlarının kalitesini ön plana çıkartan ve kalitesini belirleyen faktörler her zaman tercih sebebi olmuştur. Kendini yenileyen bir masaj salonu her zaman tercih sebebi olmuştur. Peki nedir bu faktörler ve neden önemlidir.

  • Deneyim

En önemli faktörlerden birisi sizinle ilgilenen masözün yaptığı işte deneyim sahibi olmasıdır. Çünkü vücudunuza yapılacak herhangi bir yanlış hamle sizi kas ağrılarına sürükleyebilir.

  • Kullanılan malzemeler

Hiç kimse bir başkasının ürününü kullanmak istemez. Bir başkasının kullandığı havluyu kullanmak istemez. Bu yüzden masaj salonların önemli hale getiren şeylerden biri kullanılan malzemelerin hijyeni. Bunun için eğer devamlı olarak bir masaj salonuna gidiyorsanız kendinize özel odanız ve kendinize özel havlunuzu istiyor olabilirsiniz. Ancak ilk gideceğiniz yerde bunları bulamayacağınız için önereceğimiz masaj salonları sizin için en temiz ve steril olanları olacaktır.

  • Fiyat

Her zaman fiyatı yüksek olan ürün daha kaliteli olacak diye bir şey söz konusu olamaz. Ancak çok ucuza yaptırılan masajlarda ise durum değişiyor. En ucuz masaj salonları sizin için en iyi tercih olmayabilir. Sadece masaj yaptırmak için az tutarda ücret ile kendinizi daha kötü hissedebilirsiniz. Fiyat konusunda ortala düzeyde alabileceğiniz en iyi hizmeti almanız için biz size önerilerde bulunuyoruz.

Eğer masaj yaptırmak için karar verdiyseniz bu 3 kritere mutlaka dikkat etmelisiniz. Bunlar bir masaj salonunu değerini belirleyen faktördir. İlk masaj deneyiminizde masajdan soğumanızı istemeyiz. O yüzden size en uygun olan masaj salonunu belirmek bizim işimiz.

Sağlık için masaj

Öncelikle masaj her ne kadar lüks gibi görünsede masaj bir ihtiyaç haline geliyor. En önemli olan ihtiyaç ise sağlığa verdiğimiz önem yüzünden. Bel ağrısı ile yaptığımız işte kendimizi tam olarak gösteremiyoruz. Hatta yaptığımız iş bile bize bazen külfet gibi geliyor. Yaptığımız işten memnuniyetsiz oluyoruz. Daha önce hiç masaj salonuna gitmeyen müşterilerimiz için ilk deneyimleri her zaman çok tatmin edici oluyordur. Bunun sebebi vücudunun ham olması ve sağlık açısından ilk müdahalenin etkisini göstermesi.

Peki sağlık açısından gerçekten masaj salonlarının ne gibi etkisi var ve bu etkiden sonra kendinizde ne gibi değişiklikler bekliyorsunuz? Kaslarımız çok çabuk gelişebilen ve aynı zamanda tembelleşebilen bir yapıya sahiptir. Bu yüzden yaptığınız iş kaslarınız üzerinde büyük etki yaratıyor. Sabit vücut hareketi ile sizi sınırlayan bir işiniz varsa vücudunuzdaki kaslar bu monotonluğa alışıp çok çabuk tembelleşebilir. Bu yüzden sabit şekilde kalan kaslarınızı çalıştırmanız gerekir. Ancak bunu uzman kişinin gözetiminde spor ile veya işini iyi bilen bir masöz ile gerçekleştirebilirsiniz.

Devamlı spor ile yapılan kas hareketleri kaslarınızın gelişmesini sağlamaktadır. Gelişmeye başlayan kasların dinlenmesi gerekir. Uygun yağlar ile bu kaslara uygulanacak masaj kaslarınız için bir dinlenme terapisi olacaktır. Sadece kas geliştirmekle kalmaz kaslarınızın daha dinlenmiş bir şekilde gelişmesini sağlayacaksınız.

Çoğu insanın çekmiş olduğu bel fıtığı için masaj salonları size bir fırsat sunuyor. Bel fıtığı her ne kadar omurilikte bulunan disklerin yerleri ile alakalı bir sıkıntı olsada, bel fıtığınıza iyi gelecek olan şeylerden biride omuriliğinizi saran kasların güçlü olması ve düzgün bir şekilde yapılanıyor olması gerekir. Belinizdeki kasların daha sıkı ve sağlam olması bel fıtığı ağrınızı unutturacak şekilde azalmasına sebep olur. Uygun masaj salonu ve işini bilen masöz sizin yaşadığınız ağrılara bir son vermesede bunları mutlaka dindiriyor olur.

Masajın Devamlılığı

Masaj salonunun kapısında bir kere girdiğinizde ve oradan memnun çıktığınızda kendinizi tüy gibi hafiflemiş hissedeceksiniz. Bu yüzden masajın artık bir lüks olmadığını anlayacaksınız. Peki devamlı masaj salonuna gitmenin hatta devamlı aynı masaj salonuna gitmenin sizin için ne gibi faydaları olacaktır?

İnsan sağlığında önemli olan şey devamlılıktır. Sadece bir gün spora gitmeniz size hiç bir şey katmayacaktır. O yüzden masaj salonlarıda bunun gibi devamlı gitmeniz durumunda sizin uzun vadede vücudunuzun rahatlamasını ve kaslarınızın doğru bir şekilde rahatlamasını sağlayacaktır.

Peki devamlı olarak farklı masaj salonlarımı yoksa sabit bir masaj salonumu?

İkisinin de birbirine göre avantajı ve dezavantajı vardır. Devamlı farklı masaj salonuna giderseniz her seferinde masözler vucüdunuzu keşfetmez zorunda kalacaktır ve bu masaj seasından zaman kaybınıza sebeb olacaktır. Peki devamlı aynı masaj salonuna gitmenin ne gibi dezavantajı vardır? Onun da dezavantajı eğer işini tam olarak bilmeyen biri denk gelirse ve siz aynı masöz ile devam ederseniz daha iyi masözleri kaçırmış olacaksınız.

Öncelikle en iyi masaj salonunu keşfedene kadar farklı masaj salonlarını deneyimleyin daha sonra en güvenilir olanına devamlı gidin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Bizi Arayın